Polat çifti vergi suçlamasından tahliye edildi

Dilan ve Engin Polat’ın avukatı Hüseyin Kaya, sosyal medya platformu X’den yaptığı paylaşımda Polat çiftinin vergi suçlaması açısından tahliyesine karar verildiğini açıkladı. Masak’ın son değerlendirmesi beklendiğini söyleyen Kaya şunları kaydetti:

“Polatlar dosyasında bütün şüpheliler vergi suçlaması açısından tahliye edilmişlerdir. Diğer suçlar açısından Masak son değerlendirme beklenmektedir.”

VERGİ SUÇLAMASI DÜŞÜRÜLDÜ

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporuyla yaptıkları usulsüzlükler ortaya çıkan aralarında “kara para aklama”, “vergi kaçırma” gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat ve Engin Polat davasında yeni bir gelişme yaşandı. Avukatı Hüseyin Kaya, çiftin vergi suçlamasından aklandıklarını açıkladı.

Her hafta başından güller yağan Dilan Polat, eşinin uçak kiralamasıyla bazen de “1 günde 750 bin lira harcıyorum”, “Kahvemi altın tozuyla içiyorum” açıklamalarıyla dikkatleri üstüne çekmişti.

Tüm bu açıklamalardan sonra MASAK harekete geçti ve çiftin iş yerleri araştırılmaya başlandı.

5 KASIM’DA TUTUKLANDILAR

Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi bir dizi suçlamayla tutuklanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat ve Sezgin Polat hakkında silahlı saldırının azmettiricisi oldukları gerekçesiyle “Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit”, “kara para aklama,” “suç örgütü kurma”, “vergi kaçırma”, “Mala zarar verme” suçlarından 8’er yıla kadar hapis cezası talep edildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x